Άνετη πρόκριση στα ημιτελικά των play-off για τη Κ14 Αστέρας Μεσολογγίου

0
180

Συνεχίζοντας το αήττητο σερί του στο φετινό πρωτάθλημα η Κ14 Αστέρας Μεσολογγίου επικράτησε με το ευρύ 4-1 επί της Κ14 Καναρίνια Αγρινίου και προκρίθηκε στα ημιτελικά των play-off  όπου περιμένει να μάθει τον επόμενο αντίπαλό του.

Από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, οι μικροί μας ποδοσφαιριστές κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να πετύχουν δύο γκολ πριν τη λήξη του Α’ ημιχρόνου. Συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς και στο Β’ ημίχρονο, πέτυχαν άλλα δύο γκολ και τελικά οι φιλοξενούμενοι απλά πέτυχαν το γκολ της τιμής, ώστε να διαμορφωθεί το τελικό 4-1.

Για την ιστορία του αγώνα, οι σκόρερ της ομάδας μας ήταν οι:

23′ ΓΚΟΛ και 1-0 με σκόρερ τον Σπανό!

24′ ΓΚΟΛ για το 2-0 με σκόρερ Σέφα, έπειτα από εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια από το κέντρο του γηπέδου.

50′ ΓΚΟΛ ξανά με σκόρερ τον Σέφα για το 3-0.

55′ ΓΚΟΛ και 4-0 με σκόρερ τον Λύρο.

70′ ΓΚΟΛ και μείωση του σκορ σε 4-1 για τα Καναρίνια Αγρινίου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Αστέρας Μεσολογγίου: Σπανός Γ., Σταμάτης, Ντελλής, Πιτσίκος, Σακαρέλης, Ζέλιος, Σέφα, Κουμπαρούλης, Ρόμπολας, Λύρος και Σπανός Κ.

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Πανόπουλος, Πρέτζας Σ.,  Πρέτζας Α., Ντούμας, Τζάνος, Μπαλαμπάνης, Τσακαλίδης, Τσούνης, Τσιλίκας, Παπαδάκης, Παπανικολάου και Μπαζίνης.